9. 9. 2012

Potichu, bez dostatečných informací veřejnosti, se začíná realizovat projekt hypermarketu Tesco na místě sportoviště Ohrada. Developerská firma představila projekt a požádala úředníky o hodnocení vlivu stavby na životní prostředí a jelikož úřady seznaly, že hypermarket nebude mít velký vliv na okolní prostředí, daly projektu zelenou. Město Vsetín a Zlínský kraj by však neměly dělat mrtvého brouka: součástí operace má totiž být výstavba nové tělocvičny u Masarykova gymnázia. Vše má být navíc dokončeno shodou okolností před dalšími komunálními volbami na podzim 2014.

Developer výměnou za to, že na místě zpustlého stadionu na Ohradě bude moci vybudovat hypermarket, parkoviště a menší budovu prodejny, slíbil vedle tenisových kurtů na Ohradě postavit fotbalové hřiště s umělým trávníkem a malou tribunkou, v areálu Masarykova gymnázia potom velkou tělocvičnu. A jelikož se jedá o městský a krajský majetek, město by mělo o těchto záměrech transparentně a jasně informovat, což se neděje. Občané tak nemohou objektivně posoudit, zda nová budova tělocvičny je dostatčnou kompenzací za vysoký nárůst dopravní zátěže na Ohradě.

Strana zelených byla proti přestavbě stadionu na hypermarket, náš zastupitel Karel Pavelka nepodpořil jako jediný změnu územního plánu v roce 2010, která výstavbu hypermarektu umožnila. Domníváme se, že hypermarketů je již ve městě dostatek a výstavbou dalšího bude navíc výrazně zvýšena intenzita dopravy v místní části Ohrada. Údaje developera poukazují na 1500 vozidel denně. Proti hypermarektu prostestovalo také velké množství místních občanů formou petice.

Hlavní znaky připravovaného projektu:

  • Hlavní budova hypermarketu Tesco: 90×72 metrů, výška cca 8 metrů
  • Doprovodná budova prodejny: 53×19 metrů, výška 6 metrů
  • Hřiště s umělou trávou (105×68 metrů) a osvětlením
  • Dvě hřiště na plážový volejbal
  • Tribuna pro diváky o kapacitě cca 100 lidí
  • Kruhový objezd vedle nadjezdu
  • Nárůst dopravy: 1500 osobních vozidel za den, 5 nákladních vozidel za den


Po prokliknutí si můžete plánek prohlednou v podrobné verzi.

Michal Berg, předseda ZO Vsetín

Podpořte naše kandidáty v krajských volbých 12. a 13. října. Program i kompletní kandidátku najdete na www.zeleni-zlinsko.cz